SOŁTYSIADA 2016 r.

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Rywalizowano w takich konkurencjach jak zwijanie asfaltu, rzut botkiem, czy szukanie jaj w sianie. W sołeckich zmaganiach zwyciężył Suponin,

11 czerwca 2016 r w Kotomierzu odbył się coroczny turniej sołectw – SOŁTYSIADA.  Rywalizowano w takich konkurencjach jak zwijanie asfaltu, rzut botkiem, czy szukanie jaj w sianie. W sołeckich zmaganiach zwyciężył Suponin, II  miejsce zajęli gospodarze turnieju – Sołectwo Kotomierz, a III miejsce sołectwo Włóki. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za udział w zawodach. Zdobywcy 1,2,i 3 miejsca uhonorowani zostali medalami. A zwycięzcy otrzymali z rąk Krzysztofa Szali Wójta Gminy Dobrcz, oraz Haliny Pietrzak Przewodniczącej Rady Gminy Dobrcz czek na 1000 zł oraz Puchar Przewodniczącej. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, które wiedzione przykładem dorosłych, równie chętnie zaangażowały się w sportowe  zmagania. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo konkursów z nagrodami oraz zabaw, w których dzieci mogły brać udział wspólnie z rodzicami. Najmłodsi chętnie korzystali także z dmuchanej zjeżdżalni.  Dużym zainteresowaniem  cieszyło się też namiot w którym  panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Jestem Aktywna” malowały dzieciom buzie.

Festyn był także okazją do zaprezentowania się najmłodszego KGW w gminie Dobrcz. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kotomierzu przygotowały pyszne ciasta, gofry oraz kawę.