Międzygminny Turniej Szachowy w Pruszczu

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2023

W sobotę 25.02.2023r. w Pruszczu odbył się Międzygminny Turniej Szachowy. W zawodach uczestniczyło łącznie 48 zawodników z wielu miejscowości z województwa kujawsko-pomorskiego.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach: młodzieży starszej i dzieci. Szczególnie cieszy liczebność grupy B, czyli zawodników z klas I-III i dzieci młodszych, gdzie grało 28 szachistów.

W grupie A pierwsi trzej zawodnicy zdobyli po 5 punktów. Zwyciężył Bohdan Terekhov z Chemika Bydgoszcz. Drugi był Milan Hoffmann z Cekcyna, a na trzecim miejscu uplasował się Olexandr Ostrovskyi z Radziejowa. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Pruszcz był Tymoteusz Dorosz, który uzyskał 3 punkty, a z Gminy Dobrcz Bożydar Mierzwa, który również zdobył 3 punkty.

W grupie B rywalizacja była również bardzo wyrównana. Pierwsze miejsce zdobył Ignacy Strzelecki z UKS Szachy Osielsko z dorobkiem 5 punktów. Druga była Michalina Kuczawska z Zamku Bierzgowskiego również z 5 punktami. Na trzecim miejscu zawody ukończył Błażej Zgórski z Bydgoszczy z dorobkiem 4,5 punktów.

Najlepszym zawodnikiem z Gminy Pruszcz był Maksymilian Jarmuła zdobywca 4 punktów. Natomiast z Gminy Dobrcz najlepiej zaprezentował się Szymon Guzak, który wywalczył 3,5 punktu.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Na wszystkich uczestników szachowych zmagań czekały pamiątkowe medale oraz nagrody.

Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie oraz przebiegał w miłej atmosferze.